Vezetőfejlesztés (32 óra)

Vezetőfejlesztés (32 óra)

A képzés 2 csoportban valósul meg, célja, hogy a résztvevők általános, de átfogó képet kapjanak a vezetői szerepről, delegálásról, motivációról és motiválásról, illetve coachingról.

A képzés tartalma:

A vezetés fogalma, értelmezései. Vezetői viselkedésformák.
Stílus elmélet: klasszikus vezetői stílusok. 

A vezetői kommunikáció sajátosságai. Cselekvésre ható kifejezések, szófordulatok. Kérdezéstechnika (kérdéstípusok és hatásuk). Visszajelzés vezetőként, visszajelzési technikák. Kommunikáció írásban: email, feljegyzés, megbízás, prezentáció. 

Különbségtétel delegálás és megbízás között. Munkatársak felkészítése a delegálás fogadására. Delegálási technikák. Ellenőrzési technikák, kontrollrendszer működtetése a delegált folyamatokban.

A motiváció fogalma, természete a különböző elméletek tükrében – és ezek átültethetősége a gyakorlatba. Motivációs faktorok és rendszer a szervezetben.  A motiváció háromszöge: motiváltság – motiváló képesség – motiválhatóság. Motivációs mérések a szervezetben és ezek felhasználási lehetőségei.
Motivációs rendszer kialakítása a szervezetben.

A coaching fogalma, határterületei és irányzatai. A segítő beszélgetések sajátosságai és a kompetenciahatárok. Kommunikációs technikák a coachingban: tükrözés, nyílt kérdések, tisztázó kérdések, mélyítő és / vagy szélesítő kérdések, átkeretezés, provokáció, nyitás, zárás.  A vezető mint coach – szerepsajátosságok és etikai kérdések. Eszközök a coachingban: képkártyák, bábuk, tesztek, esettanulmányok. Szituációs gyakorlatok, amikor a résztvevők kipróbálják a tanult technikákat, majd visszajelzéseket kapnak az oktatótól és a csoport tagjaitól. A gyakorlatok során a kiértékelésre, feldolgozásra helyezünk nagy hangsúlyt, hogy az esetleges hibákat javítani tudjuk, mielőtt azok rögzülnének, és megerősítsük azt, ami már jól működik.